اخبار و رويداد ها

  نقش نمايشگاه در ارتقاي فرهنگ ايمني// خطرپذيري بازار اصفهان در مقابل حريق كاهش يافت

نقش نمايشگاه در ارتقاي فرهنگ ايمني// خطرپذيري بازار اصفهان در مقابل حريق كاهش يافت

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: برگزاری نمایشگاه های تخصصی در حوزه تجهیزات آتش نشانی، ایمنی، امنیتی و حفاظتی در ارتقای فرهنگ ایمنی مردم و جامعه بسیار مؤثر خواهد بود.
به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، آتشپاد بهزاد بزرگزاد در نشست خبری هفتمین نمایشگاه تجهیزات و فناوری های نوین صنایع حفاظتی، ایمنی، امنیتی و آتش نشانی که عصر امروز در محل نمایشگاه های استان اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه مردم آشنایی چندانی با تجهیزات آتش نشانی ندارند و رشد فناوری های این بخش را آن گونه که باید احساس نمی کنند اما بدون شک بازدید از این نمایشگاه عامل رشد فرهنگ ایمنی در اقشار مختلف مردم خواهد بود.
وی افزود: این نمایشگاه برای تمامی گروه های سنی و اجتماعی، مفید است و رسانه ها باید سعی کنند بیشتر به این نمایشگاه پرداخته و به آن هویت ببخشند تا بازدیدکنندگان بیشتری به نمایشگاه بیایند و آگاهی مردم افزایش یابد.
وی با اشاره به این که در هر ساختمان و سازه ای باید دو موضوع ایمنی مد نظر قرار گیرد، گفت: بخشی مربوط به معماری ساختمان و رعایت استانداردها در ساخت بنا است و بخشی مربوط به اکتیو ساختمان یعنی تجهیزات جانبی مانند سیستم های اعلام و اطفا است که در این نمایشگاه نمونه های جدیدی در این زمینه برای مردم به نمایش درآمده است.  
وی با اشاره به موفقیت شرکت های ایرانی در تولید تجهیزات آتش نشانی و ایمنی گفت: برخی برندهای ایرانی توانسته اند گوی سبقت را از نمونه های مشابه خارجی بربایند.
وی تاکید کرد: هر چه سطح آگاهی مردم در زمینه مسایل ایمنی و حفاظتی و آتش نشانی افزایش یابد، قطعاً شاهد کاهش حریق و حادثه خواهیم بود.
بزرگزاد در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر وضعیت اطفای حریق در بازار اصفهان، گفت: هم هسته و هم پوسته بازار اصفهان به شیرهای آب مجهز شده است و میزان بالای حریق در بازار اصفهان به سطح خطرپذیری کمتری رسیده است.
وی با اشاره به حریق اخیر در یکی از مغازه های صنایع دستی در بازار اصفهان گفت: مأموران آتش نشانی در کمتر از 2 دقیقه به محل رسیده و در عرض 3 دقیقه حریق را خاموش کردند که در این حادثه از بیش از 5 ایستگاه آتش نشانی به صورت همزمان نیرو اعزام شد که مورد نادری در کشور محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه زمان رسیدن به محل حادثه برای نیروهای آتش نشانی در سطح بین المللی بین 3 تا 5 دقیقه است، افزود: این رقم در اصفهان در حال حاضر به 4 دقیقه و 11 ثانیه رسیده است.
همچنین معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان در این نشست اظهار کرد: شهر اصفهان از جمله شهرهایی است که به لحاظ ایمنی در سطح مناسبی قرار دارد اما هنوز ایده آل نیست.
احمدرضا مصور با اشاره به اینکه بیشترین آمار حوادث بعد از تصادفات متعلق به آسانسورهاست، گفت: این حوادث هم مربوط به آسانسورهای خانگی و اداری است که باید مورد توجه قرار گیرد و نیازمند اقدامی عاجل است.
به گفته وی نمایشگاه فناوری های نوین حفاظتی و ایمنی به سازندگان و تولیدکنندگان این تجهیزات کمک می کند تا با محصولات روز دنیا آشنا شوند و اصفهان را به سطح ایده آل نزدیک کنند.
وی رضایت شهروندان از عملکرد آتش نشانی اصفهان را رضایت نسبی دانست و ابراز امیدواری کرد: این نمایشگاه ثمرات مناسبی برای شهر اصفهان داشته باشد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر