اخبار و رويداد ها

  نمايشگاه ايمني اصفهان به دور هشتم رسيد// آتشپاد بزرگزاد: نمايشگاه ايمني اصفهان يك موج همگاني را در شهر ايجاد مي كند

نمايشگاه ايمني اصفهان به دور هشتم رسيد// آتشپاد بزرگزاد: نمايشگاه ايمني اصفهان يك موج همگاني را در شهر ايجاد مي كند

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گفت: امیدواریم برگزاری هشتمین نمایشگاه حفاظتی، ایمنی، پلیسی، امنیتی و آتش نشانی ارتقای سطح ایمنی و امنیتی شهروندان را در پی داشته باشد.
به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، علی یارمحمدیان در نشست خبری هشتمین نمایشگاه حفاظتی، ایمنی، پلیسی، امنیتی و آتش نشانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این دوره بخش پلیسی نیز به نمایشگاه اضافه شده که ابعاد تخصصی تری را به این نمایشگاه اضافه خواهد کرد.
وی ادامه داد: این نمایشگاه با حضور 50  مشارکت کننده از استان های اصفهان، تهران و خوزستان در دو سالن نمایشگاهی از تاریخ 21 تا 24 آبان ماه طی ساعات بازدید 15 تا 21 در محل نمایشگاه های استان برگزار می شود.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد: با تأمین بودجه نمایشگاه بزرگ اصفهان از سوی سهامداران اصلی شرکت یعنی شهرداری و اتاق بازرگانی، به زودی شاهد بهره برداری از این مرکز نمایشگاهی و برگزاری دوره های آتی نمایشگاه های استان در این محل باشیم.
یارمحمدیان اعلام کرد: شهرداری و شورای شهر قول همکاری در این خصوص داده اند و امیدواریم این شرایط برای این پروژه ملی محقق شود.  
هشت دوره استمرار؛ ویژگی مهم نمایشگاه ایمنی اصفهان
همچنین مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در این نشست گفت: نمایشگاه حفاظتی، ایمنی، پلیسی، امنیتی و آتش نشانی تنها نمایشگاه این حوزه در کشور است که هشت دوره استمرار یافته است؛ چراکه مشابه این نمایشگاه در شهرهای مشهد و تبریز نیز برگزار شد اما متأسفانه استمرار نداشت.
آتشپاد بهزاد بزرگزاد تأکید کرد: خوشبختانه مدیریت نمایشگاه اصفهان در سال های گذشته، اهمیت و توجه ویژه ای به نمایشگاه ایمنی داشته و مدیریت مناسبی بر آن اعمال کرده است.
وی افزود: خوشبختانه این نمایشگاه یک موج همگانی را در شهر اصفهان ایجاد می کند و ارتباط مردم و مسوولان، تعامل بین اتحادیه ها و صنوف به عنوان عرضه کنندگان تولیدات و خدمات با مخاطبان که اهمیت بسیار زیادی دارد از اثرات این نمایشگاه محسوب می شود.  
وی با بیان این که نمایشگاه بر روی صاحبان صنعت و مخاطبان سرمایه گذاری می کند، ادامه داد: این نمایشگاه فرهنگ ایمنی، فرهنگ خود ایمنی و خود حفاظتی را در میان مردم ترویج داده و دانش و بینش را در کنار هم ارتقا می دهد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، گفت: بخش مهمی از تجهیزات حوزه حفاظتی، امنیتی و ایمنی ساخت تولید داخل است که این تجهیزات باید در نمایشگاه ها به مردم و مسوولان معرفی شود و مردم و اصناف بتوانند از تولیدات داخلی این بخش استفاده کنند.
وی تأکید کرد: ایمنی موضوعی است که به تمام قشرها و گروه های جامعه بر می گردد. بنابراین این نمایشگاه و همایش های جانبی آن می تواند آموزش خود امدادی و خود ایمنی را ترویج دهد. زیرا یک بخش از پازل ایمنی، تجهیزات و بخش مهم دیگر آن خود مردم و بهره برداران تجهیزات است و مردم باید نسبت به مسایل ایمنی آگاه و مطلع باشند.
نقش نمایشگاه در ارتقای فرهنگ ایمنی
رییس رسته سیستم های حفاظتی اتحادیه الکتریک و الکترونیک اصفهان نیز گفت: این اتحادیه 29 رسته را زیر پوشش دارد که 4 رسته آن مربوط به حوزه حفاظتی و ایمنی است.
احمدرضا کارپور اظهار داشت: در تولید 85 درصد تولیدات حوزه حفاظتی پیشرو هستیم اما در بخش تولیدات حوزه ایمنی تولیدات داخلی کشور چندان قوی نیست.
وی نقش این نمایشگاه ها را در توسعه استفاده از تجهیزات داخلی و همچنین ارتقای فرهنگ ایمنی مردم بسیار پر رنگ و حائز اهمیت دانست.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر